Եկել եք հմուտ զբոսավար դառնալու համա՞ր, ապա դուք ճիշտ ուղու վրա եք: Գիլդիան ունի զբոսավարների պատրաստման իր մասնագիտական դպրոցը, որն ավարտելով ձեռք կբերեք աշխարհի ամենահետաքրքիր մասնագիտություններից մեկը։ Գիլդիան ներկայացնում է Զբոսավարների Ասոցիացիաների Համաշխարհային Ֆեդերացիայի (WFTGA) միջազգային ուսումնական կենտրոնը Երևանում, որի հատուկ դասընթացների շնորհիվ, գործող զբոսավարները կարող են վերապատրաստվել, ստանալով միջազգային ձևաչափին համապատասխան գիտելիքներ:
Գիլդիա
Հայ Զբոսավարների Գիլդիան (ՀԶԳ-ն) շահույթ չհետապնդող հասարակական կազմակերպություն է, որը ֆինանսավորվում է անդամավճարների, հանգանակությունների և հովանավորությունների միջոցով: - Հայ Զբոսավարների Գիլդիան հիմնադրվել է Հայաստանում տուրիզմի կայացման ակունքներում կանգնած և այս ոլորտում բազմամյա փորձ ունեցող զբոսավարների ջանքերի շնորհիվ: Այն գրանցվել է 2005 թ. հունվարի 11-ին: - ՀԶԳ-ն անկախ է այլ անձանց քաղաքական, տնտեսական և կրոնական շահերից: - ՀԶԳ-ին անդամակցում են ավելի քան 25 արհեստավարժ և սկսնակ զբոսավարներ: - ՀԶԳ-ն շահագրգռված է համագործակցել այլ ասոցիացիաների, արհեստակցական միությունների, ինչպես նաև տարբեր երկրներում զբոսաշրջության ոլորտում զբաղված ընկերությունների և անհատների հետ: - Հայ Զբոսավարների Գիլդիան նպատակ ունի` համախմբել բոլոր... ԱՎԵԼԻՆ
ՀԶԳ դպրոցը
Գիլդիայի դպրոցի 2018-2019թթ. գիդերի պատրաստման մասնագիտական դասընթացի մասնակիցները Երևանից և Հայաստանի մարզերից։ ԱՎԵԼԻՆ
WFTGA Training Center
Զբոսավարների ասոցիացիաների համաշխարհային ֆեդերացիան (WFTGA) պրոֆեսիոնալ զբոսավարների միություն է, որին անդամակցում է ավելի քան 80 երկիր: Հայ զբոսավարների գիլդիան (ՀԶԳ) անդամակցում է WFTGA-ին 2006 թ-ից: WFTGA-ն մշակել է զբոսավարների վերապատրաստման ծրագիր, որի նպատակն է ամբողջ աշխարհում տարածել զբոսավարության ստանդարտները և բարձրացնել զբոսավարների պրոֆեսիոնալիզմը: Այդ նպատակով WFTGA-ի կողմից բացվել են միջազգային թրեյնինգ կենտրոններ, որտեղ անց են կացվում դասընթացներ: Մինչև 2014թ. WFTGA-ն ունեցել է միայն մեկ միջազգային թրեյնինգ կենտրոն Կիպրոսում: 2014թ. դեկտեմբերին WFTGA, ՀԶԳ և ԵՊՀ համագործակցության շրջանակներում Հայաստանում նույնպես բացվել է WFTGA թրեյնինգների միջազգային կենտրոն, որտեղ յուրաքանչյուր տարի անց են կացվում զբոսավարների վերապատրաստման դասընթացներ: Նախագծի իրագործմանը ի սկզբանէ աջակցություն է ցուցաբերել Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը: Երևանի WFTGA միջազգային թրեյնինգ կենտրոնում իրականացվել է 5 դասընթաց` 2014թ. դեկտեմբեր, 2015թ. մարտ, 2016թ. մարտ-ապրիլ, 2017թ. նոյեմբեր-դեկտեմբեր և... ԱՎԵԼԻՆ

Армянская Гильдия Гидов ОО (АГГ) – это общественная (некоммерческая) организация, финансируемая за счет членских взносов, пожертвований и спонсорских вливаний. - Гильдия создана усилиями гидов, имеющих многолетний опыт работы и стоящих у истоков туризма в Армении. Она была зарегистрирована 11 января 2005 года. - Гильдия независима от экономических, политических и религиозных интересов третьих лиц. - Гильдия состоит из более 25 опытных и недавно квалифицированных гидов и тур лидеров. - Гильдия заинтересована в сотрудничестве с ассоциациями, профессиональными союзами, а также предприятиями и частными лицами туриндустрии из всех стран. - Цель Гильдии объединение профессиональных гидов, защита их профессиональных интересов и представлениe Армении... ЕЩЁ
Школа АГГ
Գիլդիայի դպրոցի 2018-2019թթ. գիդերի պատրաստման մասնագիտական դասընթացի մասնակիցները Երևանից և Հայաստանի մարզերից։ ЕЩЁ
Всемирная федерация ассоциаций туристических гидов (WFTGA) – это профессиональная организация, в которую входят союзы гидов более чем из 80 стран. С сентября 2005г. Армянская Гильдия Гидов (АГГ) является членом Всемирной Федерации Ассоциаций Туристических Гидов (WFTGA), в которой представлены 56 стран мира. Всемирная федерация ассоциаций туристических гидов (WFTGA) разработала программу квалификации гидов, целью которой является утверждение стандартов по технике ведения экскурсий и повышение профессионализма экскурсоводов во всем мире. В связи с этим со стороны WFTGA были открыты международные тренинг центры, на базе которых каждый год проходят курсы квалификации гидов. До 2014 года WFTGA имела только один тренинг центр на Кипре. В декабре 2014 года в рамках сотрудничества WFTGA, АГГ и ЕГУ (Ереванский Государственный Университет) и при содействии Министерства экономики Армении открылся WFTGA Тренинг центр в Ереване, на базе которого каждый год проводятся курсы квалификации гидов. В тренинг центре было... ЕЩЁ