Նոր Տարի, նոր գործեր, նոր ծրագրեր, մշտարթուն, անխոնջ աշխատանք, հզոր Հայաստան ունենալու մեկ միասնական կամքով։ Արժանի՛ լինենք մեր երկրին ու հայրենիքի ազատության համար ընկած մեր հերոսներին։
Սիրելի գործընկերներ դժվարին պահերին միասնության ոգին հրաշքներ է գործում։ ՀԶԳ մաղթում է բոլորիդ առողջություն, նորն արարելու և առաջ շարժվելու հաստատուն կամք և անսահման ՍԵՐ։
Գեղարդավանք
2020-12-27
... Ձախորդ օրերը ձմռան նման կուգան ու կերթան։
2020թ-ի վերջին կիրակին...
Մենք միասին ենք։
/123_SITE/123_images/news.148-0.any.Geghard 27.12.20.jpg/123_SITE/123_images/news.148-1.any.Geghard1 27.12.20.jpg/123_SITE/123_images/news.148-2.any.Geghard4 27.12.20.jpg/123_SITE/123_images/news.148-3.any.Geghard10 27.12.20.jpg
Տարեդարձ
2020-11-25
Ազգի պաշտպանությունը կին-տղամարդ չի ճանաչում, թեկուզ մահակով՝ պետք է մեր երկիրը պահենք։
Մոնթե Մելքոնյան
ԲԱՐԻ ԿԱՄՔԻ ԲՈԼՈՐ ՄԱՐԴԿԱՆՑ
2020-10-01
Մարդի՛կ, մենք չենք խոսում Հայաստանի կամ Ադրբեջանի մասին, որը համառորեն մեզ են ներշնչում լրատվամիջոցները։ Չենք խոսում նաև Ռուսաստանի և Թուրքիայի, կամ էլ Եվրամիության և ԱՄՆ-ի մասին։
Խոսքը գնում է Լեռնային Ղարաբաղի մասին։ Արցախը (Լեռնային Ղարաբաղը) անապատային տարածք չէ։ Այնտեղ մարդիկ են ապրում։ Եվ կարևոր չէ թե ազգային ինչ պատկանելություն ունեն։ Բոլոր մարդիկ ազատության իրավունք ունեն։ Արցախում ապրող մարդիկ ուզում են ազատ ապրել։ Նրանք ուզում են ինքնուրույն տնօրինել իրենց ճակատագիրը և հրաժարվում են ապրել որևէ մեկի լծի տակ։
Այս մարդիկ արժանի են ամենաբարձր հարգանքի։ Նրանք, որոնց համար ԱԶԱՏՈՒԹՅՈՒՆԸ ԲԱՐՁՐԱԳՈՒՅՆ ԱՐԺԵՔ չէ, այս իրավիճակում հուսահատության գիրկը կընկնեին։ Չնայած Ադրբեջանի նավթադոլարներին և աշխարհով մեկ տարածվող սուտ լուրերին՝ Լեռնային Ղարաբաղի ու նրա ձգտումների մասին, Արցախի բնակիչները համռորեն պաշտպանում են իրենց ազատության իրավունքը։ Լավ է կանգնած մեռնել, քան ծնկած ապրել։
Եթե կողմ եք ԱԶԱՏՈՒԹՅԱՆԸ ուրեմն կողմ եք Լեռնային Ղարաբաղին։ Անհանար է կողմ լինել ԱԶԱՏՈՒԹՅԱՆԸ և դեմ լինել Լեռնային Ղարաբաղին։
Այս տեսանկյունից Ադրբեջանը ագրեսոր պետություն է։ Գիտակցելով դա՝ դուք դադարում եք կախված լինել ուրիշի կեղծ տեղեկատվությունից և կարող եք դատել միայն խղճով առաջնորդվելով։ Մարդուն չի կարելի ստիպել դեմ գնալ սեփական խղճին։ Չի կարելի նաև մանիպուլյացիայի ճանապարհներով խոչընդոտել, որ մարդը գործի իր խղճի համաձայն։ Սա ավելի վատ է քան թագավարակը (COVID-19):
Արդար և երկար կյանք բոլորիդ։
Տես այլ լեզուներով՝
https://www.facebook.com/armenianguidesguild/posts/931730747339010?__tn__=K-R
Զբոսաշրջության համաշխարհային օր 27.09.2020
2020-09-27
Հայ Զբոսավարների Գիլդիան շնորհավորում է իր գործընկերներին և ճանապարհորդներին Տուրիզմի Համաշխարհային oրվա առթիվ: Գիլդիան ընդգծում է Զբոսաշրջության կարևորը դերը ամբողջ աշխարհում մարդկային շփման և կայունության գործում: Մենք խաղախություն և ապահով կյանք ենք ցանկանում բոլոր երկրների՝ այդ թվում Արցախի Հանրապետության, քաղաքներում և գյուղերում, ապրող բնակիչներին և զբոսաշրջիկներին: Մինչ Հայաստանի և Արցախի Հանրապետությունների խաղաղ բնակչությունը զբաղված է բերքահավաքով “վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով ադրբեջանական կողմը ակտիվ հրետակոծություն է սկսել՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը:” (27 սեպտեմբերի, 2020)
https://www.mfa.am/hy/interviews-articles-and-comments/2020/09/27/mfa_st_nk/10462
Հայ Զբոսավարների Գիլդիան դատապարտում է ագրեսիայի ցանկացած դսևորում, որը վտանգում է մարդկային կյանքեր: Ցանկանում ենք բոլորին խաղաղություն և տուրիզմի զարգացում:

ВСЕМ ЛЮДЯМ ДОБРОЙ ВОЛИ!
Люди, речь идет не об Армении и не об Азербайджане, как это упорно пытаются внушить нам СМИ. Речь не идет также о России и Турции или Евросоюзе и Америке.
Речь идет о Нагорном Карабахе. А Нагорный Карабах это не пустынная территория. Там живут люди. И не важно какой национальности. Все люди имеют право на свободу. Люди, живущие в Нагорном Карабахе хотят жить свободно. Они хотят сами решать свою судьбу и не жить под чьим-либо игом.
Эти люди достойны высочайшего признания! Потому что несмотря на нефтедоллары Азербайджана и всемирно распространяемую ложь о Нагорном Карабахе и его устремлениях, они упорно отстаивают свое право на свободу. Причем в ситуации, которая ввергла бы в отчаяние любых других людей, для которых СВОБОДА не является ВЫСШЕЙ ЦЕННОСТЬЮ: лучше умереть стоя, чем жить на коленях.
Если вы за свободу – то вы за Нагорный Карабах. Невозможно быть за свободу и быть против Карабаха.
В этом ключе Азербайджан – государство-агрессор. Понимая это, вы перестаете зависеть от лжеинформации кого бы то ни было и можете судить только по совести: Человека нельзя принуждать поступать против своей совести. Так же нельзя – путем манипуляций – препятствовать ему поступать по совести – это хуже чем корона-вирус!
Праведной и долгой жизни вам!
Смотри на других языках:
https://www.facebook.com/armenianguidesguild/posts/931730747339010?__tn__=K-R
Всемирный день туризма 27.09.2020
2020-09-27
Армянская Гильдия Гидов поздравляет всех коллег и путешественников с Всемирным днем Туризма и подчеркивает важную роль туризма в межчеловеческом общении и стабильности во всем мире. Мы желаем нашим гостям и туристам в городах и селах всех стран, в том числе и Республики Арцах (Нагорный Карабах) надежного мира. В то время как мирные граждане Арцаха и Армении заняты сбором урожая “с раннего утра азербайджанская сторона начала интенсивный обстрел по всей протяженности линии соприкосновения, целенаправленно обстреливая также мирные населенные пункты, в том числе и столицу Степанакерт.” (Официальное сообщение МИД РА, 27 сеньтября 2020)
https://www.mfa.am/ru/interviews-articles-and-comments/2020/09/27/mfa_st_nk/10462
Армянская Гильдия Гидов осуждает агрессию в любом виде, ставящую под угрозу жизни людей. Желаем всем мира и процветающего туризма!