2010թ. փետրվարի 21-ին, Զբոսավարների միջազգային տոնի առթիվ ՀԶԳ-ն և «Կենաց տուն» ՀԿ-ը համատեղ կազմակերպեցին էքսկուրսիա դեպի Էջմիածին` Գյումրիի անապահով ընտանիքների երեխաների համար:
Դասընթաց-վարժանք
2010-02-15
2010թ. փետրվարի 15-ից մեկնարկեց ապագա զբոսավարների համար ՀԶԳ-ի կողմից կազմակերպված WFTGA-ի ստանդարտներին համապատասխան չորսամսյա դասընթաց-վարժանքը:
2009-09-28
2009թ. սեպտեմբերի 28-ին Էկոնոմիկաի նախարարության կողմից ՀԶԳ-ն պարգևատրվել է Ոսկե Շքանաշանով:
2009-04-04
2009թ. ապրիլ ամսին ՀԶԳ-ն կազմակերպեց վերապատրաստման դասընթաց-վարժանք արդեն աշխատող կոլեգաների մասնագիտական հմտությունները բարելավելու նպատակով:
Գիլդիան Ինդոնեզիայում
2009-01-07
2009թ. հունվարի սկզբին ՀԶԳ-ն մասնակցեց Բալիում կայացած Զբոսավարների Միությունների Համաշխարհային Ֆեդերացիայի (WFTGA) 13-րդ համաժողովին: Պատվիրակների հանդիպմանը ՀԶԳ-ն հայտ ներկայացրեց WFTGA հաջորդ համագումարը Հայաստանում անցկացնելու համար:

21 февраля, Всемирный день экскурсовода, Гильдия и "Кенац Тун" ОО организовали поездку-экскурсию в Эчмиадзин для детей из социально необеспеченных семей города Гюмри.
Подготовка гидов
2010-02-15
Гильдия проводит четырехмесячные курсы подготовки будущих гидов согласно стандартам Всемирной Федерации Ассоциаций Туристических Гидов (WFTGA). Начало 15 февраля 2010г.
2009-09-28
28-го сентября 2009 г. Гильдия Гидов Армении была награждена Министерством Экономики Золотой Медалью.
Тренинг для молодых коллег
2009-04-04
С целью повышения профессиональных навыков уже работающих гидов Агг провела в апреле 2009 г. тренинг для молодых коллег.
Гильдия в Индонезии
2009-01-07
В начале января 2009г. Гильдия участвовала в 13-ой конвенции Всемирной Федерации Ассоциаций Туристических Гидов (WFTGA) в Бали.На заседании делегатов Армянская Гильдия Гидов подала заявку для проведения следующей конвенции WFTGA в Армении.